De Aaftrap – Nummer 15


 

 
header

 Jacco_voorwoordVoorwoord.

Het vijftiende clubblad wordt weer gepresenteerd, dit is helaas een maandje later uitgebracht in verband met de vakanties, maar dat mag de pret natuurlijk niet drukken. Iedereen is natuurlijk bijgekomen van een leuke vakantie en we kunnen er weer vol goede moed tegenaan. Het jeugdkamp was ook dit jaar weer zeer geslaagd, alle vrijwilligers die hier hun steentje aan hebben bijgedragen nogmaals hartelijk dank. Ook de veteranenavond was geslaagd en Fer Naus zorgde voor een heerlijk avondje lachen. De winnaars van de prijsvragen zijn ook inmiddels bekend, proficiat en geniet van jullie prijs. Vergeet niet mee te doen aan de prijsvragen want ook volgende keer zijn er weer leuke prijzen te winnen. Het nieuwe seizoen is inmiddels begonnen en ook dit jaar zal hopenlijk iedereen weer zijn best doen en veel plezier mogen beleven. 

Jacco Teeuwen.

 

Inhoudsopgave

Vrijwilliger 1
Vroeger
Speler van de Week
Ouder-Kind Paastoernooi
80’s-90’s Party
Prijsvraag kinderen
Prijsvraag senioren
Wist u dat…
Activiteitenkalender
Vrijwilliger 2

Sponsors

advinfour

advpermobil

advaelmans

advkidts

advceulemans

omanireclamebord

 

Verjaardagen 

Augustus

04 Thom Dols
07 Kasper Mullenders
08 Yun Bei Berg
11 Bram Aelmans
12 Roel Bouts
12 T. Kerkdijk
14 Devin Pepels
15 Ian Gloude
15 Jan Schepers
16 Stefan Pepels
16 Y. Said
18 Quin Langerak
19 Mika van de Kamp
21 Guy Prop
24 Carin van de Honing
25 Paul van Binsbergen
25 Noa Pepels
26 Denzel De Bie
28 Teije Debie
28 John Dols
29 Laurens van Leuken
29 H. Meijers
30 Sim Banen

September

02 Melissa Pijpers
03 Lars Bo de Raef
04 M. Wenmeekers
05 Maurice van Gemert
05 Jos Scheijvens
05 Levi Kitzen
06 Elaine Vranken
07 Megan van der Kruijs
08 Peter Pepels
09 Bodhi Brouns
09 Tom Meijers
09 Rick Ostendorf
10 Giuiliano van Binsbergen
12 Stan Jager
13 Egon Langerak
14 Peter Leufkens
16 Iris Ensing
17 Richard Bergrath
17 Math Heutmekers
17 Frank de Vos
17 Timo Merlino
20 Paul Noels
21 Len Coenen
22 Ron Stoffens
24 Levi Pepels
26 Tjorven Skerka
26 Yolanda Teeuwen
28 Levi Brouns
28 Jeffrey Scheijvens

Oktober

04 Stephan Elzinga
08 K. Kolner
08 Tycho Storcken
10 G. Poulssen
11 Noë Munster
11 Tim Wenmeekers
13 Luc Hanssen
13 Sandrino Vaassen
14 Kaghleigh Fortuin
16 Bo Pepels
20 Ellie Heffels
20 Daphne Scheyen
20 Simone Scheyen
22 Rick van Wijhe
22 Bing Storcken
25 Lei Heutmekers
25 Rob Monsma
27 Frank Kellens
27 Evert-Jan Mullenders
30 Damien Pol
30 Frank Marx
30 Jo Strijkers
31 Luc Wijnands

 

 

Vrijwilliger

In elk clubblad nemen we een interview af met een vrijwilliger. Dit keer is Jeroen Eggen aan de beurt, jeugdleider van de Mini F jeugd. 

 

jeroen eggenWat zijn je hobby’s?
Weekendjes weg gaan, relaxen, lekker eten en voetbal kijken.
Wat is je beroep?
Verkoopondersteuner marketing en verkoop.
Waar ben je werkzaam?
Zorgverzekeraar CZ.
Wat is je leeftijd?
Ik ben 37 jaar.
Wat is je sterrenbeeld?
Ik ben Leeuw.
Wat is je favoriete eten?
Vanalles, van pizza en friet tot carpaccio, een lekkere pasta of broodje Kebab.
Wat is je beste eigenschap?
Dat ik me niet laat gek maken.
Wat is je slechtste eigenschap?
Ik ben een sloddervos.
Aan welke mensen heb je een hekel?
Opdringerige, luidruchtige types met weinig inhoud.
Wat is je favoriete film?
Een? Ik heb er wel meer: Pulp fiction, Bad-Boys, Pirates of the Carribean.
Wat is je favoriete muziek?
Heel breed, van dance tot metal, van Martin Garrix tot Metallica.
Wat is je favoriete tv-programma?
Voetbal International.
Wat is je mooiste ervaring?
De geboorte van Esmee en Mats.
Waar ben je bang voor?
Ik ben niet bang.
Hoe lang ben je al lid van IVS?
Vanaf 2006, dus negen jaar.
Kun je je voetbalverleden beschrijven?
In mijn jeugd alle teams van VV Buchten (inmiddels HBC) doorlopen, na een aantal jaren bij de senioren gevoetbald te hebben ben ik overgestapt naar Standard Elen (B) waar ik twee jaar heb gespeeld. Een jaar VV Holtum en nog even weer terug bij VV Buchten. En toen de belangrijkste transfer van mijn leven, over naar IVS… Helaas kon mijn knie het top voetbal in Berg aan de Maas niet zo zeer verdragen.. in 2009 heb ik mijn kruisband afgescheurd, na een jaar revalideren weer terug op het veld, maar het is niet meer geworden wat het was…en nu ben ik jeugdleider.
Hoe ben je als jeugdleider bij IVS terecht gekomen?
Mijn zoon Mats is speler, ik vind het leuk met hem op het veld te staan.
Waar kun je je vreselijk aan ergeren tijdens een training of wedstrijd?
Heb je effe?? De scheids, de tegenstanders, je teammaten, je keeper, je trainer, de grensrechter van de tegenpartij, de grensrechter van je eigen team…. love the game…
Wat is je favoriete buitenlandse voetbalclub?
FC Barcelona.
Wat is je favoriete voetbalclub in Nederland?
Feyenoord (en IVS natuurlijk).interview
Wie is je favoriete speler?
Mats Eggen!
Wat is je favoriete sportprogramma?
Studio Sport, zondagavond, 19.00 uur.
Op welke plek buiten Nederland, zou je een jaar willen wonen?
In Barcelona.
Als je een ander beroep zou mogen kiezen, wat zou je dan worden?
Ik denk iets bouwtechnisch, civiele techniek.
Welk tv programma zou jij meteen van het scherm afhalen?
Er is genoeg op TV…ik zap  wel door… en anders heb ik nog Netflix.
Wat is je laatst bekeken film?
Gladiator.
Wat is je laatst gelezen boek?
Een boek… euh… telt een cursusboek WFT Zorg ook mee?

Jeroen bedankt voor het interview en veel succes verder bij IVS.

Vroeger…

Hier volgt het clubblad jaargang 1 september 1988. Met dank aan Wim Ter Haar. 

Clubblad_1988-09-01_1 Clubblad_1988-09-01_2
Clubblad_1988-09-01_3 Clubblad_1988-09-01_4
Clubblad_1988-09-01_5 Clubblad_1988-09-01_6
 Clubblad_1988-09-01_7 Clubblad_1988-09-01_8
Clubblad_1988-09-01_9 Clubblad_1988-09-01_10
Clubblad_1988-09-01_11 Clubblad_1988-09-01_12
Clubblad_1988-09-01_13 Clubblad_1988-09-01_14
Clubblad_1988-09-01_15 Clubblad_1988-09-01_16
Clubblad_1988-09-01_17 Clubblad_1988-09-01_18

 

Speler van de Week

IVS – Urmondia zondag 6 september 2015. Uitslag: 0 – 2

speler_van_de_week_-_raf_eerens

Speler van de Week: RAF EERENS.

Jeugdkamp – 19, 20 en 21 juni 2015

clubblad15 kamp 2015 03 clubblad15 kamp 2015 07 clubblad15 kamp 2015 06 clubblad15 kamp 2015 05
clubblad15 kamp 2015 04 clubblad15 kamp 2015 01 clubblad15 kamp 2015 20 clubblad15 kamp 2015 02
clubblad15 kamp 2015 19 clubblad15 kamp 2015 08 clubblad15 kamp 2015 10 clubblad15 kamp 2015 18

Vrijdag 19 juni was het dan weer zo ver. Het befaamde kamp van de IVS jeugd stond op het punt om te beginnen. Om 18:15 uur werd verzameld op de parkeerplaats van het IVS terrein. De kids werden door Edwin verdeeld over de verschillende auto’s.  Uitgezwaaid door de ouders, broertjes en zusjes die niet mee reden vertrokken we om 18:30 uur. Niemand ontbrekende, reden we in colonne naar Ellikom. Hier werden we hartelijk ontvangen door Jacco en consorten. Die waren al eerder vertrokken met alle spullen en natuurlijk de proviand. Jacco zorgde voor de verdeling van de kids naar hun kamer toe. Iedereen maakte snel zijn bed en pakte zijn tassen uit. Of te wel gooide zijn tas leeg over de vloer. Hierna had iedereen tijd om de omgeving te verkennen, waarna om 20:30 uur begonnen werd met de speurtocht. Per team werd er een tocht gevolgd waar meerdere opdrachten vervuld moesten worden. Hierbij waren de fel begeerde punten te winnen. Bij vertrek kreeg iedereen van Jacco een soepstengel en een rauw ei. Als dit in zijn geheel en niet opgegeten terug kwam had je weer twee punten verdiend. Tijdens de tocht in het bos kon je overal cijfers vinden. Met de juiste code kon je een envelop kiezen en werd je de goede kant opgestuurd. Foute envelop jammer dan. Tijdens de tocht bleek al snel dat het niet iedereen lukte de soepstengel heel te houden. Maar ja. Dit jaar heeft zich gelukkig geen team verlopen. Van al het geloop was het tijd voor een versnapering. Soep met een broodje. Niet voor iedereen een broodje, want Jacco was ze vergeten klaar te zetten. En dat ging er wel in bij iedereen. Hierna was het ca. 24:00 uur, waarna iedereen de slaapkamer op ging. Maar het heeft nog lang gespookt op de gang tussen de kamers van de verschillende teams. Maar om 04:00 uur lag toch iedereen lekker te slapen. Zeker nadat er nog een horrorfilm gedraaid werd voor de grote.

clubblad15 kamp 2015 16 clubblad15 kamp 2015 12 clubblad15 kamp 2015 11 clubblad15 kamp 2015 15

Zaterdag 20 juni
Om 08:00 uur werd iedereen gewekt, waarna we om 08:30 uur ontbeten hebben met zijn allen. Hier werd ook de winnaar van de speurtocht bekendgemaakt. Dit waren de mini-F. De D-jeugd zorgde voor het afruimen van de tafels. Hierna wassen en tanden poetsen zodat om 10:00 uur gestart kon worden  met het bosspel “Stratego”. De C en B-jeugd hebben een onderling toernooi gevoetbald. Na het middageten vertrokken we met de kleinsten van de mini-F en F jeugd naar de speeltuin inclusief midgetgolf In Neerpelt. Hier hebben ze zich enkele uurtjes goed vermaakt. De E en D jeugd vertrokken naar het klimparadijs in Neeroeteren. Na een gedegen uitleg werd iedereen in een tuigje geholpen en kon begonnen worden aan de oefenklim. Deze werd uiteindelijk door iedereen met goed gevolg beklommen en zelfs abgeseild. Op naar het grotere werk. De meeste haalden dit grote parcours zelfs. Maar een paar kids hebben het niet helemaal gered. Maar toppie toch allemaal geprobeerd. Ter afsluiting mochten ze nog abseilen vanaf de toeren met een maximaal hoogteverschil van circa 30 meter. Dit durfden alleen de echte diehards. De C en B jeugd vertrokken om 16.00 uur naar het subtropisch zwembad. Ongeveer 40 personen gingen zwemmen in Centerparcs Erperheide, het was erg druk in de glijbaan en het was hartstikke gezellig, ook werden er frieten en snacks gegeten. Bij thuiskomst om 17:30 door de mini F, F, E en D jeugd werd de BBQ aangestoken. Na het eten werd er door de E afgewassen. ’s Avonds werd er nog een kampvuur gemaakt. Hierna was iedereen vrij om de rest van de avond in te vullen. Om 22:00 uur kwam de B en C jeugd terug van het zwemmen. Honger van het zwemmen, werd de BBQ nog eens aangemaakt. De avond duurde voor de meeste niet meer zo lang. Al snel begonnen de oogjes dicht te gaan. Uiteindelijk sliep iedereen om 01.00 uur.

 clubblad15 kamp 2015 21 clubblad15 kamp 2015 14 clubblad15 kamp 2015 17 clubblad15 kamp 2015 13

Zondag 21 juni.
Om 08:30 uur werd iedereen gewekt waarna we om 09.00 uur gingen eten daarna wassen en tanden poetsen. Eerst moest iedereen zijn spullen weer bij elkaar zoeken en inpakken. Om 10:30 uur werd gestart met het tienkamp. Eerst werden er acht landen teams uit Europa geformeerd. De jongste vier en de oudste zestien jaar. Maar allen waren ze een team, ongeacht de leeftijd. De tienkamp kon beginnen. Kruiwagenrace, kwallenspel, spaghetti toren bouwen, meeldoop, mokkenrace, waterkatapult, pijlen schieten, beschuit fluiten, ballon estafette en munten zoeken waren de spellen die gespeeld werden. Veel met water, lekker bij deze temperaturen. Uiteindelijk ontliepen de verschillende landenteams zich niet zover, maar er was toch een winnaar, Nederland. Nadat we de groepsfoto gemaakt hadden, vertrokken we om 14:30 uur weer huiswaarts. Hier werden we weer hartelijk ontvangen. Het kamp 2015 was er eentje om niet te vergeten. Bij deze wil we iedereen, leiders, ouders en kids bedanken voor een geweldig kamp.

Geschreven door: Peter Hennekens.

Veteranenavond – juni 2015

veteranen feestavond 2015 1  veteranen feestavond 2015 2
veteranen feestavond 2015 3 veteranen feestavond 2015 7

Dit feestje werd strak georganiseerd door Richard Bergrath, Robbie Lemmens, Roel Jacobs en Fer Omani. Te beginnen met de versiering van de feestlocatie, men had  goede hulp geregeld, alles was ruimschoots één-twee dagen van te voren geregeld. Pfffff. Richard kwam al in vol Tiroler tenue, helaas een dag te vroeg. De bühne gebouwd en alles was klaar. Op de avond zelf moest je bij binnenkomst entree betalen en kon je een “pisbandje” kopen. Ze hebben goed opgelet hoe ze dat is Sittard doen. De avond was dit jaar wat anders dan de voorgaande jaren. Vroeger verzorgde men zelf de optredens nu had men voor deze keer artiesten ingehuurd.

veteranen feestavond 2015 5

De Limburgse Buutte kampioen Fer Naus trad op en sneurde over diverse veteranen, lachen geblazen was het zeker. De andere artiesten uit Simpelveld belden op het laatste moment af. Gelukkig was er de reïncarnatie van Heino om dit hiaat in te vullen. Wel was het jammer dat de disc jockey pas bij het sluiten van het feest de moed kreeg om zelf te gaan zingen. Verder kreeg men een uitgebreid koud buffet aangeboden en smullen geblazen was het zeker. Een complimentje dat veel leden zich aan de dress-code hadden gehouden. Ook de in het Duits uitgesproken rede van Richard zou ik graag nog eens terug horen.. Al met al een geslaagd feestje. Waarom de bühne was opgezet blijft nog altijd de vraag, hier heeft niemand opgestaan. Het was zeker een geslaagd feest, tot  het volgende feestje.

veteranen feestavond 2015 4 veteranen feestavond 2015 9 veteranen feestavond 2015 8 veteranen feestavond 2015 6

Geschreven door: Wim Ter Haar. 

Prijsvraag voor de kinderen

Dan is het nu alweer tijd voor de bekendmaking van de uitslag van de rebus uit de vorige Aaftrap. Uit de ingestuurde oplossingen heeft de communicatiecommissie een winnaar gekozen. De winnaar is geworden: Naomi Omani, de oplossing was: Daar heb ik geen kaas van gegetenHaar wordt een leuke prijs aangeboden.

Ook dit keer is de prijsvraag weer een rebus. De oplossing kun je voor 1 oktoberi 2015 mailen naar redactie@ivsjeugd.nl. Uit alle goede oplossingen wordt er een winnaar getrokken door de Communicatie Commissie. Deze wordt bekend gemaakt in het clubblad van november 2015 en zal zijn of haar prijs dan in ontvangst kunnen nemen.

puzzel clubblad 15 kids

Prijsvraag voor de senioren

De oplossing van de woordzoeker uit de vorige aaftrap is gewonnen door Ben Reintjens, de juiste oplossing is: Houvast. Hem wordt ook een leuke prijs aangeboden. De oplossing van de nieuwe woordzoeker kunnen jullie voor 1 oktober doormailen naar redactie@ivsjeugd.nl degene met de juiste oplossing kan ook een leuke prijs winnen. Deze wordt bekend gemaakt in het clubblad van november 2015. 

puzzel clubblad 15

Wist u dat…

Hebben jullie iets leuks te melden laat het ons dan ook weten. We willen een vaste rubriek “Wist U dat” onder de aandacht brengen, wellicht zijn hier ook leuke vermeldingen van jullie bij, nieuwtjes, gebeurtenissen, enz. Stuur deze naar de redactie op dit emailadres: redactie@ivsjeugd.nl. Alvast bedankt voor jullie medewerking en leuke ideeën zijn altijd welkom!

Wist u dat:

  • Het meisjesteam inmiddels is uitgegroeid tot 17 dames?
  • We sinds dit seizoen ook een veterinnenteam hebben?
  • We het seizoen 2015-2016 ingaan met 5 seniorenteams en 13 jeugdteams?
  • Deze maand onze nieuwe website geïntroduceerd wordt en dat deze niet meer gescheiden is in een deel voor de jeugd en een deel voor de senioren?
  • We jullie hulp weer goed kunnen gebruiken? Meld je daarom binnenkort op de nieuwe site aan voor vrijwilligerswerk?

Activiteitenkalender

Oktober 2015: Vrijwilligers bedankavond. 

Zaterdag 31 oktober 2015: Halloweentocht en -party.

Zaterdag 28 november 2015: Sinterklaasmiddag.

Zaterdag 19 december 2015: Tafelvoetbaltoernooi.

Zondag 3 januari 2016: Nieuwjaarsreceptie.

Paasmaandag 28 maart 2016: Ouder-kind paastoernooi.

Zaterdag 14 mei 2016: Uitroeping sportman/vrouw.

Vrijwilliger

Het tweede interview wordt gehouden met Fer Omani, leider van het eerste elftal en vrijwillger kantine.


fer omaniWat zijn je hobby’s?

Voetbal.
Wat is je beroep?
Ik ben apotheek medewerker.
Wat is je leeftijd?
Ik ben 44  jaar.
Wat is je sterrenbeeld?
Een vis.
Wat is je favoriete eten?
Gehaktbal en sla.
Wat is je beste eigenschap?
Ik sta voor iedereen klaar.
Wat is je slechtste eigenschap?
Ik kan wel eens een kort lontje hebben.
Aan welke mensen heb je een hekel?
Mensen die niet eerlijk zijn.
Wat is je favoriete film?
Cheese & Chong.
Wat is je favoriete muziek?
Gezellige muziek.
Wat is je favoriete tv-programma?
VI.
Wat is je mooiste ervaring?
De geboorte van Naomi.
Waar ben je bang voor?
Om een nieuw herseninfarct te krijgen. 
Hoe lang ben je al lid van IVS?
Al vijftien jaar.
Kun je je voetbalverleden beschrijven?
Tijdens mijn jeugd gevoetbald bij VV Sittard, in het eerste elftal van Sittard gevoetbald, twee jaar bij FC Hoensbroek in het eerste elftal, drie jaar bij IVS eerste elftal. Daarna drie jaar GSV 28 in het eerste elftal en daarna weer naar IVS.
Wat is je taak bij IVS?
Ik ben leider van het eerste elftal en kantine medewerker.
Waar kan je je vreselijk aan ergeren tijdens een wedstrijd?
Aan de instelling van spelers.
Wat is je favoriete buitenlandse voetbalclub?
Barcelona.
Wat is je favoriete voetbalclub in Nederland?
Feyenoord.
Wat is je favoriete speler?
Messi.
Wat is je favoriete sportprogramma?
Studio sport.
Op welke plek buiten Nederland, zou je een jaar willen wonen?
In Amerika.
Als je een ander beroep zou mogen kiezen, wat zou je dan worden?
Spelersmakelaar.
Welk tv programma zou je meteen van het scherm afhalen?
Goede tijden slechte tijden.
Wat is je laatst bekeken film?
Lucy.
Wat is je laatst gelezen boek?
Een boek over hersen letsel. 

Fer bedankt voor het interview en veel succes verder bij IVS.