FC Geleen Zuid JO192 – JO191


geleen-zuid

Verslag FC Geleen Zuid JO 19-2 – IVS/Urmondia JO 19-1 ma 07 november 2016

Vandaag speelden we de inhaalwedstrijd tegen FC Geleen Zuid JO 19-2 op een doordeweekse maandagavond. Een tegenstander die we, net als SVM en DVO, altijd in een uitwedstrijd tegenkomen. Ook bij FC Geleen Zuid werd er gespeeld op het veelbesproken kunstgras. IVS/Urmondia JO 19-1 begon deze avond met de volgende opstelling: op doel Rico. Rechtsback Rick, het centrale duo Wouter en Brian en Lars als linksback. Op het middenveld Kay, Jesse en Sasha. In de voorhoede startten Tim, Florian en Twan. Op de bank zaten Steef, Max, Juul en Mike. Afwezig vanwege werk Sieb en de aan zijn herstel werkende Ruben. Na de warming-up, onder herfstige omstandigheden en de aanwijzingen van de coaches, werd er begonnen aan de lichtwedstrijd. IVS/URM begon voortvarend aan de wedstrijd en vooral Twan had er veel zin in. Een goed blok van Jesse bezorgde de bal bij Twan, maar zijn schot ging net over. Na een kwartier spelen zette Jesse wederom een goed blok op het middenveld en speelde de bal op Sasha. Deze speelde de bal in de diepte op Twan. Op volle snelheid gaf Twan de bal met zijn linker strak en hard voor. De keeper kwam er niet aan en Florian scoorde de 0 – 1. Vlak daarna weer een mooie aanval over links en wederom een goede voorzet van Twan. Maar helaas was Tim te ver doorgelopen en de voorzet ging achter hem langs. IVS/URM was in deze fase van de wedstrijd de betere van het spel en vergat dit uit te drukken in doelpunten. Pas na een half uur spelen kwam FC Geleen Zuid beter in de wedstrijd en kreeg zijn eerste kans. Gelukkig was Rico alert en stopte tot twee keer toe de inzet. Het bleef 0 – 1. Ook Tim kreeg nog een goede mogelijkheid om te scoren, maar helaas stopte de keeper van FC Geleen Zuid zijn inzet. De laatste 10 minuten van de eerste helft was de wedstrijd gekanteld en had de tegenpartij de overhand. We hadden moeite om ons eigen spel te spelen. En FC Geleen Zuid was gevaarlijk in de omschakeling met hun snelle spitsen. Vlak voor rust kregen we uiteindelijk ook de deksel op de neus. Een onnodige actie van Lars. Hij probeerde zijn tegenstander als linksback uit te spelen. Gevolg: een onnodige hoekschop voor de tegenpartij. De hoekschop werd vanaf links goed genomen en in eerste instantie wist Rico met een goede reflex het schot nog te keren, maar in de rebound ging de bal er alsnog in. Een domper, maar wel verdiend: 1 – 1. Dit was tevens de ruststand. De coaches pepten de spelers op en er werden enkele wijzigingen in de opstelling toegepast. Dit alles met de bedoeling om de wedstrijd om te keren. Maar helaas. De tweede helft was een afspiegeling van de laatste 10 minuten van de eerste helft. We zaten totaal niet meer in de wedstrijd en FC Geleen Zuid werd beter en beter. Gevolg: vele kansen voor de tegenstander, maar de bal ging er maar niet in. Deels door een prima keepende Rico, die met fantastische reddingen ons in de wedstrijd hield, deels door de slordigheid van de tegenpartij. Veel spelers van IVS/URM zaten niet in de wedstrijd en het omschakelen kostte veel moeite. De voorhoede zag ook geen kans om de bal langdurig in bezit te houden. Het was wachten op een doelpunt van de tegenpartij. En hoe ironisch, die kwam er ook. Uit een voorzet van de tegenpartij vanaf links gleed Jesse de bal in zijn eigen doel: 2 – 1. Misschien wel kenmerkend voor deze wedstrijd. Met nog een kwartier te spelen leek de wedstrijd gespeeld. Een grote kans voor de tegenpartij werd niet afgemaakt. De spits ging alleen op Rico af, maar werd geblocked door Rick. De rebound werd tegen de lat geschoten en de volgende schoten werden gestopt door Rico. Wouter zorgde uiteindelijk voor opluchting door de bal naar voren te schieten. We waren aangeslagen, maar nog niet KO. Ook de wisselingen en omzettingen door de coach leidden niet tot verbetering in het spel. Op de een of andere manier lukte het maar niet. Een individuele actie van Brian leidde bijna nog tot de gelijkmaker. Hij penetreerde door de verdediging van FC Geleen Zuid en kwam in een 1 tegen 1 situatie met de keeper van de tegenpartij. Helaas kwam hij niet goed uit met zijn passen en moest met links inschieten. De keeper stopte de zacht ingeschoten bal. Een kleine opleving van IVS/URM? Het leek er wel op. In blessuretijd werd een goed genomen hoekschop van Steef buiten de zestienmeter geplaatst door de tegenstander. Wouter ving de bal op en er werd een overtreding op hem gemaakt. Brian zette zich achter de bal. Hij plaatse de bal in de zestienmeter. De bal werd slecht weggewerkt en uit de rebound scoorde Florian met zijn linker de gelijkmaker door de bal in de kruising te schieten: 2 – 2. Dit was ook tevens de eindstand. Twan en Max bedankt voor het uithelpen. Conclusie: een goede eerste helft, maar een slechte tweede helft. Uiteindelijk mogen we tevreden zijn met één punt. Deze wedstrijd gauw vergeten en ons focussen op de volgende wedstrijd. Man van de wedstrijd: Rico Keurentjes. Hij heeft ons in de wedstrijd gehouden door enkele fantastische reddingen. Gaf ook goed leiding aan de verdediging en baalde enorm van de tegendoelpunten. Een goede eigenschap van een uitstekende keeper. Ouders, aanhang en supporters bedankt voor jullie steun. Tot de volgende wedstrijd. Volgende wedstrijd za 12 nov 2016 om 14.30 uur op het complex van IVS tegen Haslou JO 19-1.

 

Een reactie plaatsen