FC Geleen Zuid JO192 – JO191 4 maart 2017


Na de winterstop zijn we in januari 2017 begonnen met de voorbereiding op de voorjaarscompetitie. Door de winterse omstandigheden, vakanties en carnaval was het een rommelige voorbereiding. Desondanks zijn we zaterdag met frisse moed aan de competitie begonnen. Gelijk al een kraker tegen een voor ons niet onbekende tegenstander FC Geleen Zuid. In de najaarscompetitie 2016 wisten we na een moeilijke en moeizame wedstrijd een gelijkspel te behalen. Zaterdag begonnen we de wedstrijd met de volgende opstelling. Wouter, net terug van een wintersport vakantie, als leider van de achterhoede in het centrum met Lars naast zich in plaats van de gestopte Brian. Rico als vanouds op doel. Rick en Max als back’s. Het middenveld met Kay, Jesse en Sasha. De voorhoede begon met Sieb, Mike en Tim. Op de bank zaten Juul, Ruben, Steef, Funs en Florian. URM/IVS begon redelijk aan de wedstrijd, maar het was al snel duidelijk dat het wederom geen makkelijke wedstrijd zou worden. Het spel was in het begin redelijk verzorgd, maar het ontbrak een beetje aan precisie in de laatste fase van de aanval. Mike was wel een goed aanspeelpunt voor ons middenveld en was balvast en daardoor moeilijk te verdedigen voor FC Geleen Zuid. Uit een zo’n moment gaf Mike een mooie pass op Sieb aan de rechterkant. Sieb was goed meegelopen, maar miste precisie en kracht om de kans doeltreffend af te ronden. De keeper van FC Geleen Zuid stopte zijn inzet. Het spel golfde op en neer, maar was hier en daar wat rommelig en onrustig van onze kant. Na een kwartier spelen in de eerste helft kreeg de tegenstander een dot van een kans om de score te openen, maar Rico stak hier een stokje voor en stopte de inzet. In de rebound floot de scheidsrechter voor buitenspel. Als antwoord was er een mooi driehoekje tussen Sieb, Kay en Jesse waardoor Jesse een kans kreeg, maar wederom stopte de keeper van FC Geleen Zuid de inzet. Het kon niet lang duren of er zou gescoord worden. Aan beide kanten waren er kansen, maar de keepers wisten niet van wijken. Een pass van Tim naar Mike in het strafschopgebied van de tegenstander kon alleen maar gestopt worden met een overtreding. Mike werd onderuit gehaald en dit leverde een strafschop op. Vanaf de zijkant werd Wouter aangewezen als de nemer. Hij zette zich achter de bal en …. opende de score van de wedstrijd door de strafschop te benutten, 0 – 1. De tegenstander was niet onder de indruk en ging op zoek naar de gelijkmaker. Slordig uitverdedigen en ontbrekende scherpte zorgde ervoor dat de spits van de tegenstander het laatste woord had en de gelijkmaker scoorde. Rico had vlak voor de rust nog een fraaie redding om erger leed te voorkomen. Ruststand: 1 – 1. In de rust werd er door de trainer enkele details aangegeven om ons spel te verbeteren. En met enkele wissels hoopten we de wedstrijd in ons voordeel te beslissen. In de tweede helft zagen we een beter URM/IVS comb. Al vroeg in de tweede helft kwamen we weer op voorsprong. Een goede vrije trap van Max bezorgde de bal bij Florian, die ditmaal wel in een keer op doel schoot en scoorde. De keeper van de tegenpartij was verrast, 1 – 2. Ons eigen spel was beter verzorgd en er zat meer rust en voetbal in met een belangrijke rol voor Mike. We kregen meer kansen ( Mike, Sieb en Tim), maar we konden niet doordrukken. De tegenstander bleef echter loeren op de counter. Uit een zo’n counter was Wouter te laat met zijn sliding en veroorzaakte een strafschop. Deze werd benut en de stand was weer gelijk. In het verdere vervolg van de tweede helft ontstond een waar voetbalgevecht en werd het spel wat harder. Er ontstonden irritaties. URM/IVS comb zat wat beter in de wedstrijd, maar FC Geleen Zuid ging er ook voor. Door de intentie van de wedstrijd ontstond er ruimte op het veld. Het was te zien, dat het pas de eerste wedstrijd van het seizoen was. Vlak voor tijd was er het Funs moment. Hij kapte en draaide zich vrij vanaf zijn favoriete linkerkant en zocht de verre hoek van het doel van de tegenstander. De keeper was verrast, maar de bal eindigde op de paal. Helaas was niemand doorgelopen om de rebound af te ronden. Het leek op een gelijkspel af te stevenen. Een laatste actie van Florian, ook vanaf de linkerkant, leek op niets te eindigen. Balverlies en weg aanval. Maar Florian vocht zich terug en met een sliding rolde de bal naar Jesse. De laatste man van de tegenstander stapte uit en ging het duel met Jesse aan middels een sliding. Ook Jesse ging het duel aan met een sliding en won. De bal rolde voorwaarts en Jesse stond weer snel op. Hij bedacht zich geen moment en schoot op het doel. De keeper leek verrast en de bal belandde in de rechterhoek van het doel van de tegenpartij, 2 – 3. De scheidsrechter liet nog enkele minuten doorspelen, maar er veranderde niets meer aan de stand. Eindstand: 2 – 3.Conclusie: Een verdiende overwinning na een moeilijke wedstrijd. Het was duidelijk dat het de eerste wedstrijd van de competitie was. Het kan vanaf nu alleen maar beter gaan. Man van de wedstrijd: Kay Hennekens en Tim Wenmeekers. Ze speelden een prima wedstrijd en legden vele kilometers af zowel in verdedigend als aanvallend opzicht. Hebben beiden een goed gevoel voor positie en zeker Tim scorend vermogen. Voegen voetballend iets toe aan het team en zijn daardoor belangrijke pionnen in ons spel.

De volgende wedstrijd thuis tegen ST SVE/Sittard JO 19-1 om 14.30 uur bij Urmondia sportpark Molenpark op za 11 maart 2017.

Een reactie plaatsen