Urmondia/IVS JO19-1 – Caesar JO19-1 zaterdag 1 april 2017!


Verslag van de wedstrijd ST URM/IVS JO 19-1 – Caesar JO 19-2 van za 01 april 2017

Vandaag de wedstrijd tegen het fysiek sterke Caesar. Een tegenstander die ons in de laatste van de najaarsreeks 2016 verraste door een 0 – 3 nederlaag. Een tegenstander die van fysiek voetbal houdt en een soort kick en rush voetbal. Na de boeiende wedstrijd tegen SVM begonnen we aan de vijfde wedstrijd van het seizoen met de volgende opstelling. Als centraal duo achterin Wouter en Lars. Rob V. op doel en als backs Rick en Ruben. Het middenveld begon met Juul, Kay, Jesse en Sasha. De voorhoede startte met twee snelle spitsen Tim en Sieb. Op de bank zaten Florian, Steef en Mike. De opstelling was door de coach omgegooid en het systeem werd hierop aangepast. Het hoe en waarom is voor de wedstrijd uitgelegd aan de spelersgroep. Ook werd er tot in detail aandacht besteed aan de speelwijze van Caesar. De nieuwe speelwijze pakte in het begin van de wedstrijd goed uit en Jesse kreeg algauw de eerste kans. I.p.v. zelf te schieten koos Jesse voor de pass en dit pakte verkeerd uit. De tegenstander was zoekende naar het juiste recept tegen ons spelsysteem. URM/IVS leek alles onder controle te hebben, maar slecht ingrijpen in de achterhoede (we stonden erbij en keken ernaar) bleek fataal. De spits van Caesar draaide behendig weg en scoorde simpel, 0-1. Een veel te vroege achterstand en in het voordeel van Caesar. Zij konden nu hun favoriete spelletje spelen. We gingen in hun spel mee en dat was niet in ons voordeel. Er was geen rust in het spel en het leek wel een pingpong wedstrijd. Vanaf de kant werd het systeem omgezet en ondanks ons matige spel kregen we toch kansen. Maar vooral Florian heeft het de laatste tijd niet. Hij heeft teveel kansen nodig om te scoren. Na een half uur spelen werd Rob V. verrast met een verwoestend afstandsschot van ruim 20 mtr. Rob V. stond te ver voor zijn doel en was kansloos, 0 – 2. Het bevorderde ons spel niet en Caesar kreeg meer kansen om te scoren. Een foute inschatting van Juul in de verdediging, hij liet de voorzet lopen, de spits zei dank je wel en scoorde de 0 – 3. Drie doelpunten tegen door persoonlijke fouten. Niet door goed uitgespeelde kansen van de tegenpartij. De ruststand na een slechte eerste helft van onze kant was 0 – 3. In de rust werd door de coach hard ingegrepen. De opstelling werd flink door mekaar gegooid. Het elftal werd op scherp gezet in de hoop dat het nog een wedstrijd zou worden. In de tweede helft zat er in ieder geval meer spirit in het team. Voetballend ging het iets beter en er werd meer getikt. Hierdoor werden de fysieke duels ontweken. Ook was er minder druk op de achterhoede doordat de opbouw van achteruit beter verzorgd was. De wedstrijd was meer in evenwicht en Caesar had het moeilijker. Ook als team werd er meer geknokt (ondanks het fysiek van de tegenstander) en was de voorhoede nu in staat om de bal wat langer in bezit te houden. Door het voetballende vermogen van Tim, Sasha, Florian, Lars en Kay kregen we ook voldoende kansen. Maar zoals al eerder aangegeven Florian heeft het op dit moment niet. De kansen om echt terug in de wedstrijd te komen werden niet benut. Ook een waarschuwing voor de tegenstander bracht ons niet terug in de wedstrijd. Het is een compliment waard dat we in de tweede helft getracht hebben om er nog een wedstrijd van te maken. Pas vlak voor het einde van de wedstrijd werden we beloond met een doelpunt. Een mooie combinatie van achter uit bezorgde de bal bij Sasha. Met een splijtende dieptepass werd Tim bediend. Tim kapte zijn tegenstander op snelheid uit en passeerde binnendoor zijn tegenstander. Met een goed geplaatst schot met links pikte Tim, die weer een puike wedstrijd speelde, zijn doelpuntje mee, 1 – 3. Niet veel later floot de scheids voor het einde van de wedstrijd. Eindstand: 1- 3. Rob V. alvast bedankt voor het uithelpen van JO 19-1 gedurende de blessure van Rico. Conclusie: Een verdiende nederlaag. Oorzaak: een verkeerde wedstrijdinstelling. Ook het niet oppikken van de aanwijzingen van de coach is in deze wedstrijd de spelers kwalijk te nemen. Deze wedstrijd was een exacte kopie van de vorige wedstrijd tegen Caesar. Jammer. Laten we hopen dat we volgende week gelijk vanaf het begin van de wedstrijd bij de les zijn.

De volgende wedstrijd is een uitwedstrijd op za 08 april 2017 tegen De Ster JO 19-1 om 15.15 uur op sportpark ‘t Hetjen te Stein.

Een reactie plaatsen