JO191 – SVE/Sittard JO191 11-3-2017


Zaterdag begonnen we aan de tweede wedstrijd van het seizoen met de volgende opstelling. Als centraal duo achterin Wouter en Lars. Rico op doel en als backs Rick en Max. Het middenveld begon met Kay, Jesse en Sasha. De voorhoede startte met Tim, Mike en Florian. Op de bank zaten Juul, Steef en Funs. Afwezig waren Ruben en Sieb. In het voorbereidend praatje van de wedstrijd, met een korte analyse van de vorige wedstrijd, werd JO 19-1 op scherp gezet om goed aan de wedstrijd te beginnen. URM/IVS begon aan de wedstrijd met goed combinatie- en vleugelspel. De tegenstander werd overrompeld en had moeite met het spel van URM/IVS. Al na vijf minuten gaf Florian een steekpass op Tim. Hij nam de bal goed aan en speelde zich vrij net buiten de zestienmeter. Met een geplaatst schot in de rechterbeneden hoek van het doel van de tegenstander wist Tim de keeper te verrassen en scoorde de 1 – 0. URM/IVS ging voortvarend verder en probeerde door te drukken. De tegenstander moest fysiek ingrijpenom verdere schade te voorkomen. Kansen waren er, maar er werd niet gescoord. Uit een van de aanvallen kregen we een hoekschop. Sasha zette zich achter de bal en gaf voor. De bal viel in de zestienmeter. Florian liep achter de bal. De bal stuiterde op en via een omhaal schoot Florian op doel. Een onmogelijke bal, maar hij plofte in de rechterboven hoek binnen. De keeper van de tegenstander verbouwereerd achterlatend en het applaus voor Florian, 2 – 0. URM/IVS wist zijn aanhang te vermaken en het spelplezier was duidelijk zichtbaar. Niemand verzaakte en de tegenstander werd constant onder druk gezet met het middenveld als aanjagers. Uit een zo’n moment veroverde Kay in samenwerking met Jesse de bal. Jesse gaf de steekpass aan Tim en Tim was weg. Hij blokte zijn tegenstander goed en rondde beheerst af, 3 – 0. Na zo’n 25 minuten zakte het spel van ons wat in en werden we wat slordig. De tegenstander kon wat tot rust komen. Pas in de laatste fase van de eerste helft kreeg SVE/Sittard een dot van een kans na nonchalant ingrijpen van onze verdediging. Rico kwam zijn doel uit en dwong de spits van de tegenstander om een snelle beslissing te nemen. Hij schoot de bal langs Rico, maar gelukkig ook naast het doel. Dit was tevens de laatste actie van de eerste helft. Ruststand: 3 – 0. In de rust werd nog even aandacht besteed aan enige tactische puntjes. Samen met de energiedrank kon er weer aan de tweede helft begonnen worden. URM/IVS pakte zijn eigen spel weer op en combineerde er op los. De scherpte was weer terug. De tegenstander werd weer onder druk gezet en ook de tactische aanwijzing werd goed opgepakt. Er kwamen kansen, maar we waren wat slordig in de afronding. Grote kansen waren er voor Jesse en Florian, maar de scherpte ontbrak. Het duurde vrij lang voor er gescoord werd en behoudens enkele speldenprikjes en goed keeperswerk van Rico, kwam de tegenstander er niet echt aan te pas. Na 25 minuten in de tweede helft kregen we een hoekschop na een afgeslagen aanval. Sasha gaf voor en Kay schoot de bal op het doel bij de tweede paal. Zijn schot werd tot twee keer toe gekeerd en het was uiteindelijk Tim die de bal in het doel schoot, 4 – 0. Zijn derde doelpunt van de wedstrijd. De wedstrijd was zo goed als gespeeld. Maar een kwartier voor het einde van de wedstrijd scoorde SVE/Sittard bijna een doelpunt na weifelend optreden van Wouter binnen de zestienmeter. De spits van de tegenstander krulde de bal net langs de buitenkant van de paal. Rico kansloos. Na dit moment kwam er wat vuur in de wedstrijd en kreeg Jesse een gele kaart na een pittige sliding op zijn tegenstander. Gevolg een 10 minuten tijdstraf en een man minder. Gelijk werd de ploeg tactisch aangepast. Voor het eerst in deze wedstrijd zette de tegenstander druk op aandringen van hun trainer. Doordat we ons spel bleven spelen, voetbalden we ons onder de druk uit. Na een mooie aanval van achteruit over vele schijven met prima combinaties werd Kay als centrale man op het middenveld vrij gespeeld en kon alleen op de keeper van de tegenpartij gaan. De keeper stopte zijn inzet en de rebound kwam bij Kay op zijn knie en de bal ging achter. Uiteindelijk was het toch Florian, die nog een doelpunt meepikte, met een droog afstandsschot, 5 – 0. Inmiddels was Jesse voor een paar minuten weer terug in de wedstrijd. In deze laatste minuten kregen Steef en Florian nog mogelijkheden om de score uit te breiden. Maar de eindstand was en bleef: 5 – 0. Conclusie: Een dik verdiende overwinning na een van onze kant goed gespeelde wedstrijd. Het niveau van deze wedstrijd was duidelijk beter dan de moeizame start van afgelopen weekeinde. Max en Funs bedankt voor jullie steun en inzet tijdens deze wedstrijd en de afgelopen wedstrijd tegen FC Geleen Zuid. Man van de wedstrijd: Vandaag is het moeilijk om iemand aan te wijzen, maar over de hele wedstrijd gezien, kies ik voor Rick en Lars. Beide spelers staan verdedigend hun mannetje. Ze hebben bijna geen overtreding nodig om hun directe tegenstander uit te schakelen. Zijn ook niet bang in een duel. Daarnaast hebben ze ook aanvallend hun inbreng. Stabiel in de passing en beiden beschikken over een goede crosspass, wat een belangrijk wapen is in onze speelstijl. De volgende wedstrijd uit tegen Haslou JO 19-1 om 16.00 uur bij Haslou sportpark Mergelakker op za 18 maart 2017.

Een reactie plaatsen