Urmondia/IVS JO19-1 – SVM JO19-1 zaterdag 25 maart 2017!


Verslag van de wedstrijd ST URM/IVS JO 19-1 – SVM JO 19-1 van za 25 maart 2017

Na de dramatische wedstrijd tegen Haslou JO 19-1 begonnen we aan de vierde wedstrijd van het seizoen tegen SVM JO 19-1 met de volgende opstelling. Als centraal duo achterin Wouter en Lars. Rico op doel en als back’s Rick en Ruben. Het middenveld begon met Kay, Jesse en Sasha. De voorhoede startte met Tim, Florian en Sieb. Op de bank zaten Juul, Steef en Mike. URM/IVS leek goed aan de wedstrijd te beginnen met al vroeg in de wedstrijd een kans voor Florian. De keeper van SVM reageerde goed en stopte de inzet. Ook SVM was goed aan de wedstrijd begonnen en Rico moest twee keer kort achter elkaar optreden om een doelpunt te voorkomen. De derde keer was het wel raak. Een voorzet vanaf rechts werd door de spits van SVM verzilverd doordat Rico mis tastte door een kuiltje op de lijn van het doel en schreeuwend van de pijn op de grond viel, 0 – 1. De blessure van Rico was ernstig en het was wachten op een ambulance om Rico naar het ziekenhuis te brengen. Na zo’n half uur werd de wedstrijd vervolgd en nam Mike de beslissing om op doel te gaan. Al gauw werd hij op de proef gesteld door een afstandsschot, maar hij bokste hem bekwaam uit de hoek naar de zijlijn. Niet veel later tastte Lars mis en de rechterspits van SVM was erdoor en ging alleen op Mike af. Hij rondde deze kans bekwaam af en scoorde de 0 – 2. Het was net of URM/IVS nu wakker geschud werd en het leek wel of de wedstrijd opnieuw begonnen was. Nu staan de wedstrijden tegen SVM altijd vol van spanning en spektakel en ook in deze wedstrijd was het niet anders. Een vrije trap van Sasha, na een overtreding op Florian, brachten Kay en Florian bij de tweede paal in scoringspositie. Helaas schrokken ze van elkaar en de kans leek voorbij. Maar goed doorlopen van Steef en de goede vervolgpass op Florian leek alsnog kansrijk, maar Florian schoot op de paal. We kwamen steeds beter in de wedstrijd en ook SVM bood goed tegenspel met enkele gevaarlijke counters. Een mooie steekpass van Sasha op Tim en Tim gleed als een slang door de verdediging van SVM en scoorde de belangrijke aansluitingstreffer, 1 – 2. URM/IVS had de smaak te pakken en drukte door. Een goede vrije trap van Rick belandde bij Sasha in de buurt en een verdediger van SVM probeerde de bal weg te werken. Hij raakte de bal totaal verkeerd en de bal belandde met een curve in het eigen doel door het mistasten van de keeper, 2 – 2. Nog was het niet gedaan. Na een mooie slalom actie werd Sasha gevloerd in de zestien meter, strafschop. Wouter zette zich achter de bal en scoorde beheerst, 3 – 2. Ook SVM gaf niet op en uit een goed lopende counter scoorde SVM de gelijkmaker. Tenminste dat dachten ze. Het doelpunt werd afgekeurd vanwege buitenspel van de spits van SVM. Uiteindelijk was de ruststand nadat alle rookwolken waren opgetrokken: 3 – 2. In de rust werden nog even enige aandachtspunten besproken. Na de peptalk en het goede gevoel kon er weer aan de tweede helft begonnen worden. De tweede helft was het, net als de eerste helft, vanaf het begin spannend. Het spel golfde op en neer en SVM probeerde ons voortdurend onder druk te zetten wat ook risico’s met zich meebracht. Ook bij ons werd een doelpunt afgekeurd na een goede counter. Het kostte veel energie en strijd en bij vlagen hectische momenten voor het doel om de tegenstander tegen te houden. Halverwege de tweede helft leek het dan toch te gebeuren, maar een uiterste krachtsinspanning van Jesse (sliding) onderbrak de vrije kans voor de spits van SVM. Hij werd uit balans gebracht en schoot op de goed uitgekomen Mike. In de rebound schoot hij voor een lege doel naast. Een mazzeltje. Ook Kay kreeg nog een goede kans om de wedstrijd op slot te gooien, maar ook hij faalde in de afwerking. Het bleef een boeiende en spannende wedstrijd. Uiteindelijk viel dan toch de gelijkmaker, nadat Sasha een waarschuwing had gekregen. Een 10 minuten tijdstraf en een vrije schop voor SVM. De vrije schop werd goed genomen en Mike tastte helaas mis bij de zwabberbal, 3 – 3. Het leek ook de einduitslag te worden, maar URM/IVS kreeg nog kansen, ondanks de man minder situatie, om de wedstrijd te beslissen. Maar Tim (schot voorlangs na een goede counter) en Florian (schoot hoog over vlak voor het doel) zagen geen kans om de genadeklap te geven aan de tegenstander. In blessuretijd werd Florian in de zestienmeter van SVM neergelegd en kreeg hij de bal snoeihard in het gezicht. Gevolg: strafschop voor URM/IVS en een waarschuwing voor de overtreder. SVM was het echter met de hele situatie niet eens en liep gezamenlijk met de coaches van het veld af richting de kleedkamer. Er restte de scheidsrechter niets anders dan de wedstrijd te staken bij de stand: 3 – 3. Conclusie: Het is afwachten wat de KNVB in deze kwestie beslist. Na een moeizame start kwamen we goed terug in de wedstrijd en werd het zoals gebruikelijk een boeiende en spannende wedstrijd tegen SVM met alle emoties erbij. Man van de wedstrijd: Mike Wauben. Ondanks zijn blessuregevoeligheid was Mike bereid om de plek van de ongelukkige Rico in te nemen. Mike had al lang niet meer gekeept, maar hield ons door enkele belangrijke reddingen in de wedstrijd. Hulde hiervoor!

De volgende wedstrijd is een thuiswedstrijd op za 01 april 2017 tegen Caesar JO 19-2 om 14.30 uur op sportpark Molenpark te Urmond.

Een reactie plaatsen